+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cep Telefonundan Ortam Dinleme Nasıl Olur?

Cep Telefonundan Ortam Dinleme Nasıl Olur?

Günümüzde özel hayatın ve iş hayatının temel iletişim araçlarını cep telefonları oluşturmaktadır. Her an elimizden düşürmediğimiz ve her işimizi yapabildiğimiz cep telefonları, aslında birçok riski de barındırmaktadır. Örneğin, kötü niyetli kişiler cep telefonundan ortam dinleme faaliyeti gerçekleştirebilmektedir. Dikkatli olmadığınızda, bu durum uzun bir süre casus dinlemeye maruz kalmanıza neden olabilmektedir.

Gün içerisinde önemli konuşmalar gerçekleştiren ve sürekli önemli ilişkiler içerisinde bulunan kişiler dinlemeye maruz kalabilmektedir. Telefon üzerinden de yapılan bu dinleme faaliyetine karşı her zaman dikkatli olmak gerekir. Özellikle cep telefonunun ve ortamın dinlendiğini düşünen kişiler bazı noktalarda dikkat etmelidir. Bu konuda bazı akıllı telefon yazılımları ve uygulamalar tercih edilebilir.

Cep Telefonundan Ortam Dinleme Nasıl Yapılmaktadır?

Telefon üzerinden dinleme yapılırken, konuşmalarınızın dinlenmesi veya ortamın dinlenmesi gibi farklı yöntemler yer alır. Eski cihazlara göre yeni bir teknoloji olmasıyla özellikle akıllı telefonlar daha kolay dinlenebilmektedir. Kötü niyetli kişiler bu dezavantajdan yararlanarak bazı korsan yazılımlar kullanabilirler. Bazen fark etmeden telefon içerisine yerleştirilen küçük casus cihazlar da dinlemeye neden olabilmektedir.

Özellikle telefonunuz sakin bir ortamda ve etrafında başka elektronik alet bulunmadığında dinlenmeye müsait olur. Bu gibi durumlarda gerçek zamanlı gizli dinleme veya telefon kapalıyken dahi dinleme yapılması mümkündür. Haberiniz yokken ofisiniz, eviniz veya aracınız içerisinde ortamdaki konuşmalarınızı dahi bu sayede dinlemeleri mümkün olacaktır.

Telefon İle Ortam Dinleme Nasıl Engellenir?

Akıllı telefonlarda ortam dinlemenin engellenmesi için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Örneğin, telefonun olabildiğince sesli ortamlarda tutulması ve farklı sinyaller ile çakışma elde edilmesi fayda sağlar. Özellikle araçlarda veya çalışma ortamlarında jammer gibi sinyal kırıcı kullanımlar da tercih edilebilmektedir. Bu konuda da TEKNOSPY gelişmiş teknolojileri sizlere en güvenilir şekilde sunabilmektedir.

TEKNOSPY cep telefonundan ortam dinleme sorununda özellikle casus yazılımlara karşı güvenlik hizmeti sağlamaktadır. Çoğu zaman dinleme şüphelerinde böcek arama hizmeti ile birlikte akıllı telefonlarda da inceleme yapılmaktadır. Telefon içerisinde casus yazılım incelemesi ve fiziki inceleme yapılmasıyla tespit sağlanabilmektedir. Özel teknolojiler sayesinde casus yazılımların ve dinlemeye neden olan teknolojilerin ortadan kaldırılması mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: