+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Casus Yazılım Tespiti

Anasayfa » Casus Yazılım Tespiti

Casus Yazılım Tespiti

Cep telefonu ve bilgisayarda casus yazılım tespiti. Uzaktan yada fiziksel olarak cep telefonuna erişen art niyetli kişiler tarafından. Tüm verileriniz gizli bir şekilde alınmaktadır.

Casus yazılımlar, amatör ve profesyonel olarak iki farklı kategoride sınıflayabiliriz. Amatör casus yazılımlar, cihazınızda çalışırken birtakım hatalar, eksiklikler gösterecektir. Dikkatiniz sayesinde bu hataları farkederek casus yazılımı tespit edebilirsiniz.

Profesyonel yazılımlarda tespiti kullanıcı tarafından neredeyse imkansızdır. Casus yazılım hayalet gibi görünmeden çalışır telefonunuz kapalı olsa dahi dinlemeye, izlemeye devam eder.

Casus yazılım çalışırken bazı hatalar ortaya çıkar. Bunlardan bir kısmı şu şekilde;

  • Telefonunuzun ekran ışığı bildirim veya arama gelmeden açılıyorsa;
  • Telefonunuzun çok kısa çalıyor fakat arama kaydında yeni bir çağrı yoksa
  • İnternet paketiniz çok hızlı tükeniyorsa;
  • Fatura detayınızda kullanmadığınız halde çok fazla istem dışı sms kullanımı görüyorsanız
  • Ayrıntılı fatura kontrollerinizde, bilmediğiniz bir numara tarafından çok sık iletişim kurduğunuz görünüyorsa. Veya aynı anda iki farklı numarayla iletişim kurduğunuz görünüyorsa casus yazılım ihtimali çok yüksekti.
  • Cep telefonunuzu özellikle çok fazla kullanmadığınız zamanlarda normalden daha fazla şarj etmek durumunda kalıyorsanız
  • Telefonunuzu kullanırken, sık sık cızırtı ve yankı duyuyorsanız
  • Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı olay gün içinde 2 kez tekrarlanırsa, yine dinlenme ihtimaliniz vardır.
  • Telefonunuzu 1 saat boyunca masaya bırakın. Sonra elinizde tutun. Eğer sıcaklık hissediyorsanız, bu telefonunuzun şüpheli olduğu anlamına gelir.
  • Telefonunuzun arama bekletme seçeneğini kapatın eğer otomatik olarak açılıyorsa dinlenme ihtimali çok yüksektir.

Bu ve buna benzer durumlarla karşılaştıysanız. Telefonunuzda dinleme olma ihtimali yüksektir. Firmamız özel labaratuvarında telefonunuzun image’ini alarak. Bu image üzerinde çalışma yapar ve olası sızmaları %100 başarıyla tespit eder.

Casus yazılım, görünüşte meşru programlara eklenmiş olarak gelir. Dikkatli bakarsanız küçük fontta yazılmış detaylar arasında belirtilmiş olduğun görülür. Yine de hileli indirme işlemlerine eklenmiş halde veya kimlik avı saldırısı yoluyla gelmesi daha olasıdır.

Casus yazılımlar, masaüstü veya dizüstü bilgisayar, tablet. IPhone ya da Android akıllı telefon gibi her türlü cihaza yükleniyor. Bilgisayarlar, casus yazılım yaratıcılarının esas odak noktasıydı. Ancak şimdi Android telefonlar, iPhone’lar ve tabletlerdeki güvenlik açıklarından da yararlanıyorlar.

Teklif İsteyin

ankara bocek tespit Ankara gizli kamera tespit hizmeti böcek arama böcek arama hizmeti böcek nedir böcek tespiti casus casus böcek casus böcek arama casus böcek bulma casus böcek tespit casus kamera bulma casus kameralar casus yazılım arama Casus yazılım bulma cep telefonundan ortam dinleme dinleme cihazı böcek arama dinleme cihazı tespit dinleme cihazı tespit hizmeti dinleme tespit dinleme tespit hizmeti evde böcek arama evde böcek arama hizmeti evde böcek bulma evde gizli kamera bulma evde gizli kamera tespit garantili gizli kamera tespit gizli dinleme cihazı gizli dinleme tespit gizli izlenme gizli kamera gizli kamera bulma gizli kamera bulmak gizli kamera bulma proğramı gizli kamera tespit hizmeti gizli kamera tespiti gizli kamera tespiti yapan gizli ortam dinleme cihazı gizli ses dinleme cihazı tespit işyeri dinleme jammer jammer kullanımı jammer teknolojisi karşı önlem makam odasında böcek makam odası tarama odada böcek arama odada gizli dinleme tespi ofis böcek araması ofis böcek tespit ofisimde casus cihaz varmı pegasus profesyonel böcek bulma Profesyonel gizli kamera bulma cihazları smart tv dinleme teknospy telefon dinleme telefon ile ortam dinleme televizyon ortam dinleme yazılım

%d blogcu bunu beğendi: