+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Casus Yazılım Tespiti

Anasayfa » Casus Yazılım Tespiti

Casus Yazılım Tespiti

Cep telefonu ve bilgisayarda casus yazılım tespiti. Uzaktan yada fiziksel olarak cep telefonuna erişen art niyetli kişiler tarafından. Tüm verileriniz gizli bir şekilde alınmaktadır.

Casus yazılımlar, amatör ve profesyonel olarak iki farklı kategoride sınıflayabiliriz. Amatör casus yazılımlar, cihazınızda çalışırken birtakım hatalar, eksiklikler gösterecektir. Dikkatiniz sayesinde bu hataları farkederek casus yazılımı tespit edebilirsiniz.

Profesyonel yazılımlarda tespiti kullanıcı tarafından neredeyse imkansızdır. Casus yazılım hayalet gibi görünmeden çalışır telefonunuz kapalı olsa dahi dinlemeye, izlemeye devam eder.

Casus yazılım çalışırken bazı hatalar ortaya çıkar. Bunlardan bir kısmı şu şekilde;

  • Telefonunuzun ekran ışığı bildirim veya arama gelmeden açılıyorsa;
  • Telefonunuzun çok kısa çalıyor fakat arama kaydında yeni bir çağrı yoksa
  • İnternet paketiniz çok hızlı tükeniyorsa;
  • Fatura detayınızda kullanmadığınız halde çok fazla istem dışı sms kullanımı görüyorsanız
  • Ayrıntılı fatura kontrollerinizde, bilmediğiniz bir numara tarafından çok sık iletişim kurduğunuz görünüyorsa. Veya aynı anda iki farklı numarayla iletişim kurduğunuz görünüyorsa casus yazılım ihtimali çok yüksekti.
  • Cep telefonunuzu özellikle çok fazla kullanmadığınız zamanlarda normalden daha fazla şarj etmek durumunda kalıyorsanız
  • Telefonunuzu kullanırken, sık sık cızırtı ve yankı duyuyorsanız
  • Konuşmalarınız derinden geliyorsa ve aynı olay gün içinde 2 kez tekrarlanırsa, yine dinlenme ihtimaliniz vardır.
  • Telefonunuzu 1 saat boyunca masaya bırakın. Sonra elinizde tutun. Eğer sıcaklık hissediyorsanız, bu telefonunuzun şüpheli olduğu anlamına gelir.
  • Telefonunuzun arama bekletme seçeneğini kapatın eğer otomatik olarak açılıyorsa dinlenme ihtimali çok yüksektir.

Bu ve buna benzer durumlarla karşılaştıysanız. Telefonunuzda dinleme olma ihtimali yüksektir. Firmamız özel labaratuvarında telefonunuzun image’ini alarak. Bu image üzerinde çalışma yapar ve olası sızmaları %100 başarıyla tespit eder.

Casus yazılım, görünüşte meşru programlara eklenmiş olarak gelir. Dikkatli bakarsanız küçük fontta yazılmış detaylar arasında belirtilmiş olduğun görülür. Yine de hileli indirme işlemlerine eklenmiş halde veya kimlik avı saldırısı yoluyla gelmesi daha olasıdır.

Casus yazılımlar, masaüstü veya dizüstü bilgisayar, tablet. IPhone ya da Android akıllı telefon gibi her türlü cihaza yükleniyor. Bilgisayarlar, casus yazılım yaratıcılarının esas odak noktasıydı. Ancak şimdi Android telefonlar, iPhone’lar ve tabletlerdeki güvenlik açıklarından da yararlanıyorlar.

Teklif İsteyin

Ankara gizli kamera tespit hizmeti Ankara gizli ortam dinleme cihazı tespit araç böcek arama araç içi dinleme cihazları böcek arama hizmeti böcek arama hizmetleri böcek cihaz arama böcek dinleme cihazı böcek dinleme cihazı arama böcek tespit işlemi casus böcek arama casus böcek bulma casus cihazlar casus kamera bulma casus yazılım arama Casus yazılım bulma cep telefonundan ortam dinleme cep telefonuyla kamera tespit dinleme cihazı bulma dinleme cihazı tespit hizmeti dinleme tespit hizmeti evde böcek arama evde böcek arama hizmeti evde gizli kamera bulma evde gizli kamera tespit evde kamera nasıl bulunur garantili gizli kamera tespit gizli dinleme gizli dinleme cihazı gizli dinleme tespit gizli izlenme gizli kamera bulma hizmeti gizli kamera bulmak gizli kamera bulma proğramı gizli kameradan korunma gizli kameradan korunma yöntemleri gizli kamera tespit gizli kamera tespit hizmeti gizli kamera tespiti gizli ortam dinleme cihazı gizli ses dinleme cihazı tespit jammer jammer kullanımı jammer sistemleri jammer teknolojisi ofis böcek araması ortam dinleme ortam dinleme cihazları ortam dinleme engelleme profesyonel böcek arama profesyonel böcek bulma profesyonel böcek bulma hizmeti profesyonel casus böcek bulucu Profesyonel gizli kamera bulma cihazları sinyal kesici cihazlar smart tv dinleme telefon ile ortam dinleme telefon ortam dinleme engelleme cihazı televizyon ortam dinleme TSCM böcek arama hizmeti

%d blogcu bunu beğendi: