+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ortam Dinleme Engelleme Nasıl Olur?

Ortam Dinleme Engelleme Nasıl Olur?

Herhangi bir ortamda yasadışı şekilde gerçekleştirilen dinleme faaliyetleri için casus böcek adı verilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu teknoloji günümüzde birçok kişinin haberdar olduğu ve hatta birçok noktada endişe duyduğu bir teknolojidir. Bu endişe bağlamında da ortam dinleme engelleme hizmetleri talep edilmektedir. 

Ortam dinlemenin engellenmesi belirli teknolojiler ile sağlanabilen bir işlemdir. Bir önlem çalışması olarak dinlemeyi mutlak şekilde kesecek faaliyetler gerçekleştirilmektedir. TEKNOSPY bu hizmeti vermek için öncelikli olarak jammer adı verilen teknolojiden yararlanmaktadır. Jammer, sinyal bozucu bir yapıya sahip olarak ortamdaki diğer sinyal yayan cihazların çalışmasını engeller. Yani örnek olarak bir ortamda telefon görüşmelerinin ve dinlenmesinin engellenmesini sağlar.

Ortam Dinleme Engellemesi Neden Talep Edilir?

İşletmeler, kurumlar veya araçlarda ortam dinleme engellemesi belirli nedenler ile talep edilmektedir. Örneğin, önemli ihaleler ve toplantılar gerçekleştirilen bir kurumda ortam dinlemesi her zaman tehlikelidir. İhale görüşmeleri, teklifler veya kurum içi görüşmelerin dışarıya çıkmaması gerekir. Bu tip kurumlarda toplantı odaları gibi noktalarda ortam dinleme engellemesi gerekir.

Ortam dinleme genellikle günümüzde akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Fakat bazı ortamlarda halen casus böcekler ile de dinleme yaygın şekilde yapılmaktadır. Her iki durumda jammer adı verilen sinyal bozucu cihazlar ortamda dinleme faaliyetini engelleyebilmektedir. Halka kapalı görüşmelerin yapıldığı ve bilgilerin saklanması gerektiği her ortamda da bu hizmet talep edilebilmektedir.

Jammer Kullanımı Nasıl Sağlanır?

Ülkemizde yasalar gereği ortam dinleme engellemesi her vatandaşın talep edebileceği bir hizmettir. Yani TEKNOSPY bu hizmeti sizin için ofis, işyeri, şirket, kurum veya araçlarda uygulayabilmektedir. Hatta bazen evlerde dahi jammer gibi teknolojiler kullanılması talep edilebilmektedir. Bu teknolojinin kullanıldığı ortamlarda izin verilen iletişim hatları kullanılır. Yalnızca bu hatlar sayesinde iç ve dış telefon görüşmeleri ve iletişim sağlanır.

TEKNOSPY uygun talepleri göz önünde bulundurarak jammer hizmetleri verebilir. Cihaz ve donanımların kurulması için ortamda fiziki inceleme sağlanır. İncelemeler sonrasında profesyonel bir ekip sorunsuz çalışacak bir sistem kurar. Bu sistem siz kullanıma devam etmek istediğiniz sürece aynı sorunsuz yapı ile çalışmaya devam eder. Yani engelleme faaliyetleri isterseniz yıllarca dahi aynı ortamda devam edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: