+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Jammer İle Böcek Dinleme Cihazları Engellenebilir Mi?

Jammer İle Böcek Dinleme Cihazları Engellenebilir Mi?

Son Güncelleme 2 Ocak 2023 by

Jammer, yıllar öncesinde üretilmesi ile dinlemeyi engelleme ve iletişimi kısıtlama için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji yıllarca kapalı ortamlarda veya araçlarda kullanılarak Jammer İle böcek dinleme cihazları engellenebilir olması sağlanmaya çalışılmıştır. Günümüzde de sinyal kesici cihazlar önemli bir güvence için casus böceklere karşı kullanılmaktadır.

Jammer bir diğer ismiyle böcek dinleme cihazları engellenebilir olarak bilinmektedir. Sabit veya taşınan bir yapı ile kullanılan bu sistemler her noktada da kurulabilmektedir. Yani işyeri, ofis, işletme, ev ve araç gibi her noktada yer alabilmektedir. Özellikle taşınan yapılı cihazlar istediğiniz her noktaya taşınarak, ortam dinleme engellenebilmektedir. Çünkü bu cihazlar yapısından dolayı birçok farklı frekansa etki etmektedir.

Jammer Teknolojisi Hangi Cihazları Engeller?

Ortam dinlemeyi engellemek için jammer birçok cihaza karşı kullanılabilmektedir. Örneğin, ses alma özellikli oyuncaklar veya telsizleri engellemek için kullanılabilmektedir. Ortamlara yerleştirilen casus böcek cihazların frekanslarını bozarak dinlemeyi engellemek için kullanılmaktadır. Günümüzde bilinen birçok farklı telsiz yapısına karşı jammer teknolojisi güçlü bir yapı sağlamaktadır. Ayrıca kablolu/kablosuz kamera cihazları üzerinde de sinyal bozma özelliği sağlayabilmektedir..

Jammer kullanımı sayesinde bir ortamda bilinen yerel mobil iletişim şebekelerinden sinyal alınması engellenebilmektedir. Tam anlamda da jammer cihazları

  • Lazer dinleme cihazları
  • Cep telefonları
  • Böcek cihazlar
  • Kapsamlı dinleme cihazları
  • Çanaklı dinleme cihazları
  • Araç içi dinleme cihazlarını engelleyebilmektedir.

Genellikle kapasitesi değişecek şekilde belirli bir etki alanı üzerinde kullanılmaktadır. TEKNOSPY değişen boyutlara göre her ortama uygun jammer sistemleri sunabilmektedir.

Jammer Sistemi ile Böcek Dinleme Cihazları Engellenebilir

Sinyal karıştırıcı vasıtasıyla alıcı-verici iletişimini bozan jammer, kuvvetli bir sistemdir. Sunduğu yüksek güçlü sinyal, yayın alıcı ve vericisini engellemeye yarar. Bu anlamda açık alanlarda dahi belirli bir bölgenin dinlenmesini engeller. Sistemin kullanımı için örneğin toplum içerisindeki belirli bir bölge tercih edebilirsiniz. Elbette ki kapalı alanlarda da her noktada kullanılabilirsiniz.

Jammer kullanımı cep telefonu için uygun olmayan ortamlarda da tercih edilebilmektedir. Yani bir güvenlik teknolojisi olduğu kadar bir önlem amaçlı da kullanılabilmektedir. Tehlike oluşturan uzaktan kumandalı aletleri engellemek için tercih edilebilmektedir. Yani ofisler, araçlar ya da tehlikeli madde depolarında güvenlik amaçlı kullanılabilmektedir. İşletmelerde ve evlerde ortam dinlemesini engellemek için temel olarak tercih edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: