+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Cep Telefonlarını Kullanarak Gizli Kameralar Nasıl Bulunur?

Cep Telefonlarını Kullanarak Gizli Kameralar Nasıl Bulunur?

Son Güncelleme 5 Aralık 2022 by

Evinizin bir yerine kurulu gizli kameralardan birinin sizi izlediğinden şüpheleniyor musunuz? Evet ise, sizin için oldukça tehlikeli olabilir. Pekala, Cep telefonunuz, farklı ekipman türlerini tespit etmek için kullanışlı bir cihaz olabilir.

Birisinin evinize veya ofisinize yerleştirdiği kayıt cihazlarını algılamak için manyetometreyi veya telefonun kamerasını kullanmak bir başlangıçtır. Gizli kameraları belirlemeye hazır mısınız?

Birinin sizi gözetlediğini düşündüğünüzde şüphesiz tehlikelidir. Güncellenen teknoloji ve en son özelliklerle, güvenlik kameralarına cep telefonlarınızla nispeten daha erişilebilir hale geldi. Kulağa etkileyici geliyor, değil mi?

Kızılötesi ışıkları ve elektromanyetik alan dedektörlerini kullanmak, birinin sizi izlediğinden şüphelendiğiniz her an basit bir işlem haline geldi. Evinizdeki veya ofisinizdeki gizli kayıt cihazlarını bulmak için izlemeniz gereken adım adım eksiksiz bir işlemdir.

Kafan mı karıştı? Endişelenme, senin için kolaylaştırdık. Akıllı Telefonları kullanarak gizli kameraları tespit etmenize yardımcı olacak en bariz yollardan bahsettik. Hemen ayrıntılara geçelim!

Kaldığınız çoğu yer, birçok yerel ağa ek erişim sağlar. Android ve iPhone telefonlarınız, gizli kayıt cihazlarını tespit etmenize yardımcı olacak birçok özellik sunar. Göz korkutucu görünebilir ama inanın bana, doğru adımlarla zahmetsiz bir süreç. Evinizdeki gizli kameraları ve kayıt cihazlarını bulmanın en güvenilir yollarını bulmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Cep telefonunun kamerasını açın.

Android veya iPhone’unuzda kamera uygulamasını bulun. Kamerayı açmanız ve uygun şekilde yerleştirmeniz gerekecek.

Kamerayı ön yüze geçir

Kamera yüzünü gösteriyor mu? Öyleyse, ekranı döndürmenize yardımcı olduğu için döndürme simgesini kullanarak ekrana dokunabilirsiniz. Telefonunuzda bir arka kamera varsa, bu kameralar kızılötesi filtrelerle geldiğinden bu özelliği bulamazsınız. Bu tür kameralar, kızılötesi ışıkları algılamanıza izin vermez. Yöntemin istendiği gibi çalışmasına izin vermek için kamera kızılötesi ışığı görmelidir.

Şimdi cep telefonunun kızılötesi ışığı algılayabildiğini doğrulayın

Kameranın IR filtresi olup olmadığını belirlemek gereklidir. TV kumandası kullanarak öğrenebilirsiniz. Evet! Bu basit ve hızlı bir işlemdir. Aşağıdaki adımlar gereklidir:

  • TV uzaktan kumandasını telefonun kamerasına doğru tutun
  • Şimdi uzaktan kumandanızdaki herhangi bir düğmeye basın
  • Son olarak, uzaktan kumandanın ön tarafında bir ışık parlaması göreceksiniz.

Taramak istediğiniz alandaki ışıkları kapatın

Kızılötesi ışığı taramak istiyorsanız, alanı mümkün olduğu kadar karanlık yapmak gerekir. İnsanların mekanda başka ışıkları var, örneğin lambalar ve gece lambaları, kaynakların fişini çekmelisiniz. Bölgenizdeki gizli kameraları veya mikrofonları bulmak istiyorsanız tüm ışıkların kapalı olması gerektiğini unutmayın. Evlerde gizli kameralar buluyoruz .

Yanıp sönen ışıkları aramak için cep telefonu kamerasını kullanın

Cep telefonunun ekranının size baktığından emin olun. Şimdi kamerayı döndürün ve yanıp sönen noktaları arayın. Yanıp sönen bir alan gördünüz mü? casus kamera olması muhtemeldir . Bunun nedeni, kameranın IR ışığının belirgin hale gelmesidir.

Gizli kamera merceğini algılama

Her kameranın lensleri vardır ve önemli miktarda ışığı yansıtırlar. Gizli bir kameranın yerini belirlemenin en kolay yolu perdeleri ve ışıkları kapatmaktır. Yansımaları bulmak için telefonunuzdaki el fenerini kullanın. Genel olarak, ışık merceğe 90 derece çarpmalı, yansıtmalıdır ve tüm odayı yavaşça taramanız gerekir. Farklı noktalar arayın ve gizli kameranın bir aynanın içine de gizlenebileceğini unutmayın.

Gizli Kameralardan Gelen Kızılötesi Işığı Algılama

Akıllı telefon kameraları, kızılötesi ışıkları bulma özelliğine sahiptir. Kızılötesi ışıkları, birçok seçeneği uzaktan kontrol etmek gibi birçok amaç için kullanabilirsiniz. Genellikle güvenlik kameralarında bulursunuz, böylece karanlıkta bile çalışabilirler. Yaydığı ışıklar sayesinde gizli bir kayıt cihazını tespit edebilirsiniz.

Gizli kamera bulurken arama yapmak oldukça basit bir işlemdir. İşlem, ışıkları kapatıp telefonun kamerasını selfie moduna geçirmekle aynı. Tavanlardan duvarlara ve hatta herhangi bir uzak cihaz bekleyebileceğiniz pencerelere kadar her yeri kontrol edin.

Ağları Gizli Kameralar İçin Tarama

Gizli kamera, tam erişim elde ettikten sonra bile aynı Wi-Fi ağına bağlandığında, birkaç Akıllı Telefon uygulaması kamerayı kolayca tespit etmenize yardımcı olabilir. 

Wi-Fi’ye bağlandıktan sonra, her ikisi de benzer işlevler sunduğundan, Android veya iOS sistemlerinizde bulunan bir ağ tarayıcısını kullanabilirsiniz. Bağlı tüm cihazların bir listesini getirerek ağı tarayabilir. Her cihazın adını, model adı ve IP adresleriyle birlikte, bağlanan cihazın türünü gösteren simgeyle birlikte bulacaksınız.

Hatırlamadığınız cihazların adını ve model numarasını düşünün. Model adları ve üretici ayrıntılarından oluşan birçok kamera oldukça açıktır. Bazıları alelade olabilir. Şüpheli bir şey bulursanız, daha yakından bakın. Gelecekte başvurmak ve cihaz konumu için ilişkili cihazların IP adreslerini almak gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: