+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Gelişmiş Teknoloji ile Böcek Tespit İşlemi

Gelişmiş Teknoloji ile Böcek Tespit İşlemi

Yaşam ve çalışma ortamlarında yasadışı izleme/dinleme işlemi için casus böcek adı verilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar yasal olarak ancak yetkili kurumlar tarafından temin edilebilmektedir. Ancak birçok kişi internetten ve kaçak yollardan bu cihazları temin etmekte ve kullanabilmektedir. Giderek yapısı gelişen bu cihazlar karşısında da gelişmiş teknoloji ile böcek tespit işlemi yapılması gerekmektedir.

Böcek tespit işlemi casus cihazların yapısına uygun bir şekilde geliştirilmiş eşdeğer teknolojiler ile yapılmaktadır. Örneğin, bu teknolojiler içerisinde frekans taraması yapan veya casus yazılım araması yapan sistemler yer almaktadır. Bu sistemler casusluğu durduracak bir yapıya sahip olarak TSCM şeklinde adlandırdığımız bir yapı sunmaktadır.

Böcek Arama Hangi Teknolojiler Kullanılır?

TEKNOSPY olarak yılların deneyimi ile müşteri güvenine sahip bir şekilde böcek arama hizmeti veriyoruz. Yenilenen yapımız içerisinde her zaman en son teknolojileri kullanmaya da önem veriyoruz. Uzman ekiplerimiz bu bağlamda TSCM böcek arama hizmeti sunarak işlem gerçekleştiriyor. TSCM kısaltması, Technical Surveillance Counter Measures kavramının kısaltmasını oluşturuyor. Bu kavram Türkçede ise Teknik Karşı Gözetim Önlemleri anlamını oluşturuyor. 

TSCM çerçevesinde böcek tespit işlemi dinlenme/izlenme şüphesinin olduğu her alanda profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir. Sistem içerisinde hem güncel hem de teknolojik patent sahibi ekipmanlar kullanılmaktadır. Teknisyenlerimizin kullandığı bu ekipmanlar arasında örneğin spektrum analizi sağlayan SPECTRAN cihazı yer alır. Örneğin, ısı yayan casus böcekleri belirlemek için termal taramada FLIR Termal Kamera kullanılmaktadır.

Gelişmiş Böcek Tespit İşlemi Teknikleri Nelerdir?

Dinlendiğinizden veya izlendiğinizden şüpheleniyorsanız, TSCM uzmanı olarak firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Dinlenme şüphesi, ortamdaki bir casus cihazdan, telefondan veya ağ üzerinden kaynaklanıyor olabilmektedir. Bu durumda TEKNOSPY öncelikle dinleme riski oluşturabilecek ayrıntıları belirlemektedir. Ayrıntılara bağlı olarak frekans taraması, termal tarama, şebeke taraması ve fiziksel tarama gibi işlemler gerçekleştirir.

Her işlem farklı bir teknolojik cihaz ile sağlanırken, amaç net sonuç ile cihazı tespiti yapılmasıdır. İşlem sonucunda illegal cihazlar tespit edildikten sonra da karar tarafınızdan verilmektedir. Yani örnek olarak böcek cihazların imha edilmesini talep edebilirsiniz. Genellikle böcek tespit işlemi sonrasında birçok kişi durumu güvenlik güçlerine bildirmektedir. Bazen de dinlemenin lehinize çevrilmesi için sistem bozulmadan bilginiz dahilinde çalışmayı sürdürebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: