+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Böcek tespit, dinleme cihazları hakkında sıkça sorulan soruları bu sayfada bulabilirsiniz. Detaylı bilgi ve danışma için bize ulaşabilirsiniz.
CASUS DİNLEMELERİ NASIL YAPILIR?

Kablosuz casus böceklerle uzaktaki bir noktadan alıcı cihazla ortam dinlemesi yapılabilir veya görüntüler alınabilir bu mesafe 2000m’ye kadar çıkmaktadır. GSM veya Wifi tabanlı kablosuz dinleme cihazlarında ise böyle bir sınırlama sözkonusu değildir dünyanın herhangi bir noktasından ortam dinlemesi yapılabilir.
Hafızasına kayıt yapan cihazlarla sese duyarlı modda günlerce dinleme yapabilir fakat enerji beslemesi olan bir yere yerleştirilen kayıt cihazları hafızası dolana kadar görüntü ve ses kaydı yapar bu şekilde kayıt süresi birkaç ay olabilir.
Lazerli dinlemelerde ortama herhangi bir böcek yerleştirilmesine gerek yoktur birkaç kilometre uzaklıktan pencere camına tutulan lazerle ortamdaki sesin camda yaptığı titreşimler ses dalgalarına çevrilerek dinleme yapılır.
Casus cep telefon yazılımlarıylada ortama böcek yerleştirilmeden dinleme yapılabilir, casus yazılımlarla ortam dinlemesi, görüşmelerin dinlenmesi, gps ile yer tespiti yapılabilir ve bütün bunlar telefon kapalı olsa dahi mümkündür.
Farklı bir dinleme methodu olan, elektrik hatları üzerinden ses gönderebilen cihazlar ise ortamdaki prizlere yerleştirilen ses alış ve elektrik hattı üzerinden transferi sağlayan modülatör üniteleri ile mümkün olamakta ve dinleme ancak aynı bina dahilindeki bir cihaz ile yapılabilmektedir.

CASUS DİNLEME TESPİTİ KOLAYMIDIR?

Teknolojinin ilerlemesiyle casus dinleme cihazları micro boyutlara inmiştir ve teknikleride çok gelişmiştir ancak profesyonel böcek tespit cihazları ve böcek arama konusunda uzaman kişiler tarafından tespit edilebilir.
Tüm casus dinleme yöntemleri için farklı teknikle arama yapılmakta ve farklı cihazlar kullanılmaktadır. Örnek hafızasına kayıt yapan bir böceği frekans tespit cihazılya tespit etmek mümkün değildir ve jammer cihazlarıyla engellemekte imkansızdır.

CASUS DİNLEMELERE KARŞI NE GİBİ ÖNLEMLER ALABİLİRİZ?

Bulunduğunuz ortamda bir risk algıladıysanız veya şüphe duyuyorsanız böcek arama konusunda faaliyet gösteren bir firmadan böcek tespit hizmeti veya danışmanlık hizmeti almalısınız.
Bunun haricinde yapabilecekleriniz – Ofisinizde bulunan eşyalara ufak işaretler koyabilirsiniz, mesela masanızın yanında duran 3’lü prize ufak bir işaret koyarak hergün bu işareti kontrol edebilirsiniz priziniz aynı görünümde olan dinleme cihazı yerleştirileniyle değişitirlirse bunu hemen farkedebilirsiniz, bu yöntemi bilgisayar farenize, klavyenize, telefon ahizenize, bilgisayar hoparlörünüzede uygulamanız büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.
Casus cep telefonu yazılımlarını tespit etmeniz çok zordur ancak bu proğramların bazı hatalarından anlayabilirsiniz mesela telefonunuzun ekran ışığı kendiliğinden yanıyorsa, pil ömrü bir anda azalmaya başladıysa, faturalarınızda sms ücretleri kullanmadığınız halde artmaya başladıysa telefonunuzda casus yazılım olma ihtimalı vardır bu durumda telefonunuzu casus yazılım konusunda uzman bir firmaya muayene ettirmeli veya en azında fabrika ayarlarına döndürerek yazılımın silinmesini deneyebilirsiniz.
Bahsettiğimiz konular ve önlemler birçok casus yazılımda işe yaramaktadır fakat bunların dışında kalan casus yazılımlarda vardır.
Tamire gitip gelen eşyalarınızı mutlaka kontrol etmelisiniz.
Hediye gelen eşyalarınızı mümkün olduğunca uzağınızda tutmalısınız.
Mümkünse elektronik eşyalarınıza güvenlik bandı yapıştırarak açılıp açılmadığını kontrol etmelisiniz.
Çok özel görüşmelerinizde bilgisayarınızı ve telefonunuzu kapatmalı ve bataryalarını çıkarmalısınız.
Kullanmadığınız sürece web kameranızı ve dizüstü bilgisayarınızın kamerasını kapatmalısınız.
Casus dinlemelere karşı alabileceğiniz daha birçok önlem ve kafanıza takılan her türlü soru için firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

BÖCEK ARAMA HİZMETİNİN ÜCRETİ NEDİR?

Arama hizmetimiz “Standart Arama Hizmeti” ve “İleri Seviye Arama Hizmeti” olarak iki seviyede sunulmaktadır. Fiyatlar, Arama yapılacak mekanın bulunduğu şehir, aranacak ortamın büyüklüğü (m2) baz alınarak oluşturulmaktadır. Böcek tespit hizmeti uzman TEKNOSPY personeli tarafından verilmektedir. Böcek tarama hizmetinin şehir dışı veya yurtdışında sunulması neticesinde, ulaşım, gerekliliği halinde konaklama, yurt dışı aramalarında gerek duyulabilecek vize ve benzer ekstra masraflar da fiyatlara ayrıca yansıtılmaktadır. Hizmet fiyatlarımızın kesinlik kazanması için lütfen teklif isteyiniz.

BÖCEK ARAMA HİZMETİ NEKADAR SÜRMEKTEDİR

Ortamın büyüklüğü ve eşyaların yoğunluğuna göre 100-150m2 aralığında bir alan yaklaşık 2-3 saat kadar sürmekedir.

ORTAMDA BÖCEK BULUNURSA NE YAPMALIYIM?

Aramalarımız neticesinde casus böcek tespit edilirse dilerseniz cihaz yerinden çıkarılarak size teslim edilir veya cihaz muayene edilerek hakkında bilgi edinilmeye çalışırız. ikinci bir seçenekte cihazın yeri tam olarak tespit edilir ve hiçbir müdahalede bulunulmadan adi makamlara bildirebilirsiniz.

CASUS DİNLEME/İZLEME ENGELLEMEK MÜMKÜNMÜDÜR?

Dinleme ve izleme cihazları kullandıkları yöntem bakımından birkaç çeşidi vardır bunlar Kablosuz dinleme-izleme olanları (RF) olarak adlandırılır Kablolu dinleme ve izleme, Lazerli dinleme ve DVR kayıt cihazları bu dinleme yöntemlerinden yalnızca kablosuz RF dinleme jammer cihazlarıyla engellenebilir fakat diğer yöntemleri engellemenin bir yolu yoktur. Fakat tüm bu yöntemleri kullanan cihazların tespiti mümkündür ancak profesyonel böcek tespit cihazlarıyla.

BİLGİSAYARIM VE TELEFONUM DİNLENEBİLİRMİ?

Çoğu bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet ve cep telefonu dinlenebilir. 
Bu böcekler genellikle fiziksel dinleme cihazları değildir, ancak cihazı kullanımınızı gözetlemek için kullanılan özel yazılım programlarıyla dinlenebilir. 
Cihazın markasına ve modeline bağlı olarak, genellikle bir düzeltme ve özel casus programlarını algılamanın veya kaldırmanın bir yolu vardır.
Ancak sabit hat veya ev telefonları, evin içinde ve hatta dışında kolayca dinlenebilir. 
Güvenli Alan Hizmetleri, casus yazılım programlarını aramak ve kaldırmak için uzman yazılımlar kullanır ve uzman ekipmanımız, ev veya sabit telefona yerleştirilmiş tüm casus yazılımları algılar.

BİRİSİ NEDEN BİR OFİSİ DİNLER?

Bir ofisin veya iş yerinin dinlenmesinin birçok nedeni olabilir.
(1) Rakipler, şirketiniz ve kararlarınız hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilir.
(2) Sizin için çalışan kişiler, “en son ödeme kararlarını” veya benzerlerini bilmek isteyebilir.
(3) Diğer şirketler fikirlerinizi çalmak isteyebilir (endüstriyel casusluk)
(4) İşten atılan veya hoşnutsuz bir çalışan, şirketinize sorun çıkarmak isteyebilir.
(5) “İlgili taraflar” şirketinizin sırlarını öğrenmek isteyebilir
(6) Bir şirketi gözetlemek için çok büyük mali nedenler olabilir.

DİNLEME CİHAZLARI NEREYE YERLEŞTİRİLİR?

Dinleme cihazları neredeyse her yere yerleştirilebilir. 
Elektrik prizlerine, aydınlatma armatürlerine, klavyeye, asma tavan arkasına takılabilirler. 
Masanızdaki hesap makinesinde, telefonda ve evet – hatta yazdığınız kalemde olabilirler.

KARŞI GÖZETLEME TSCM NEDİR?

Karşı gözetleme, başka bir kişi veya kuruluş üzerinde gözetleme yapan kişi veya kuruluşların tespit edilerek durdurulması amacıyla kullanılan süreçler ve savunmalardır. 
TSCM, gözetimi önlemek veya tespit etmek için kullanılan ekipman ve yöntemler tarafından sunulan teknik koruma olan Teknik – Gözetim – Karşı – Önlemlerin kısaltmasıdır.

ARAÇ DİNLEME CİHAZI NEDİR?

İzleyici, genellikle fiziksel bir konum sağlamak için bir GPS sisteminin (Küresel Konumlandırma Uydusu) ve GPS’ten konum almak için iletişimi sağlayan bir GSM’nin (cep telefonuna benzer) bir kombinasyonu olan bir cihazdır. 
Bu cihazlar ya aracın altına yerleştirilebilir (normalde geçici olarak) ya da aracın elektrik sistemine kalıcı olarak kablolarla bağlanabilirler.

ARAÇ TAKİP NASIL ANLAŞILIR?

Çoğu araç takib ve dinleme cihazları, iletişim kurmak için bir GSM sistemi kullanır. 
Arabanızda bir GSM böceği tespit etmeye çalışırsanız, oldukça özel ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. 
Bunun nedeni, bir GSM cihazının çalışma ve hareketlerinde bir cep telefonuna benzemesidir. 
Masanın üzerinde oturan bir cep telefonunuz varsa, onunla konuşmadığınız veya bir şekilde kullanmadığınız sürece herhangi bir sinyal iletmez. 
Bir GSM dinleme cihazı veya izleyici de aynıdır. 
Aradığınız anda biri sizi dinlemiyorsa veya o sırada sizi aktif olarak takip etmiyorsa, bir sinyal iletmez (her 20 – 30 dakikada bir yaklaşık bir saniyelik düzensiz sinyal patlaması dışında).
Güvenli Alan Servisleri, GSM’i iletime zorlayan ekipmana ve iletim sırasında kısa patlamayı tespit eden diğer ekipmanlara sahiptir.

    Böcek Tespit Profesyonel Cihazlar
    %d blogcu bunu beğendi: