+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Böcek Dinleme Cihazı Arama

Böcek Dinleme Cihazı Arama

Son Güncelleme 8 Aralık 2022 by

Herhangi bir ortamın izinsiz bir şekilde dinlenmesi, yakın geçmişte güvenlik güçleri tarafından kullanılmaya başlanmıştır. O dönemlerde dinleme cihazları çok ciddi bir teknolojiye sahip olarak geliştirilmemiştir. Fakat günümüzde casus böcek şeklinde adlandırılabilecek çok küçük boyutlu dinleme cihazları geliştirilmiştir. Günümüzde yasadışı kullanılan bu cihazlar ile dinleme yapılabildiği için böcek dinleme cihazı arama ihtiyacı duymaktadır.

Böcek Arama Hizmeti Nedir?

TEKNOSPY olarak yıllardır uzmanlık ile sunduğumuz böcek arama hizmeti bir ortamdaki casus böceklerin ortaya çıkarılmasıdır. Günümüzde internetten kolaylıkla temin edilebilen bu böcekler, her ortama da kolayca yerleştirilebilmektedir. Kayıt gerçekleştiren veya canlı dinleme imkanı sunan böcekler neredeyse fark edilmeyecek bir yapıya sahiptir.

Bazı iş yerlerinde ve konutlarda dinlenme endişesi her zaman yer alabilmektedir. Bu durumda fiziki olarak el ve gözle bir inceleme yapıldığında, çok nadiren casus böcekler bulunabilmektedir. Ancak örneğin; bu cihaz, aydınlatmanın içinde, bilgisayar donanımlarının arasında veya elektrik hattı içinde olabilmektedir. Bu durumda sadece böcek dinleme cihazı arama ile profesyonel tespit yapılabilmektedir.

Böcek Dinleme Cihazı Nasıl Bulunur?

Firmamız hizmet verdiği kişiler için ev, araç ve işletmelerde öncelikle risk analizi sağlar. Uzman ekiplerimiz dinleme cihazlarının bulunabileceği her ayrıntıyı tespit eder. Böylece eşyalar, mobilyalar, duvarlar ve teknik ayrıntılar gibi her nokta belirlenmelidir. Bu plan çerçevesinde de değişen teknolojik cihazlar kullanılarak böcek arama hizmeti verilmektedir.

Böcek dinleme cihazı arama işlemi için ortamın türü ve boyutu önemlidir. Açık alanda tespit, uzun ve zor olurken, kalabalık ortamlarda da zor bir tespit yapılmaktadır. Bu yüzden tespit yapılacak alanın, gürültüden uzak olması ve kalabalık olmaması her zaman avantaj sağlamaktadır. Çünkü bazı durumlarda dinleme cihazları ortamdaki şahıslar üzerinde de yer alabilmektedir. 

Böcek arama hizmeti için öncelikle frekans taraması, termal tarama ve fiziki inceleme gibi aşamalar gerçekleştirmektedir. Garantili bir şekilde gerçekleştirilen arama sonucunda tespit edilen böcekler için işlem sağlanır. Bazen imha, bazen güvenlik güçlerine teslim, bazen de bilinen dinlenme için cihazlar aktif olarak bırakılabilmektedir. TEKNOSPY tarafından profesyonel şekilde verilen böcek arama hizmeti sonucunda net karar tarafınızca verilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: