+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Böcek Arama Nedir?

Böcek Arama Nedir?

Son Güncelleme 7 Aralık 2022 by

Böcekler, casus yazılımlara sahip olarak yasa dışı dinleme ve izleme yapan cihazlardır. Boyut itibarıyla bir böcek kadar küçük oldukları için bu şekilde adlandırılırlar. Kötü niyetli kişilerin yaşam ve çalışma ortamlarınıza bu cihazları yerleştirme ihtimali her daim bulunabilmektedir. Bu durumda böcek arama hizmeti sayesinde yaşayacağınız sıkıntılar engellenebilmektedir.

Böcek arama hizmeti yaşam ve çalışma alanlarında güvenlik kapsamında verilen bir hizmettir. Mekan içerisinde gizli şekilde yerleştirilmiş kamera, dinleme cihazı veya casus yazılımları ortaya çıkarmaktadır. Bu cihazla, bugün internet üzerinde herkes tarafından temin edilebilmektedir. Bu bağlamda da herhangi bir mekana örneğin, duvar saati içerisine kolaylıkla yerleştirilebilmektedir. Çoğu zamanda bireysel olarak fark edilmesi ve tespit edilmesi epeyce zordur.

Böcek Arama Hizmeti Yasal Mıdır?

Herhangi bir kişinin yaşam veya çalışma alanında casus böcek kullanmak illegal bir durumdur. Resmi makamların yasal olarak yapması dışında casus böcek kullanımları kanunen suçtur. Yani ortam sahibinin resmi rızası bulunmadan dinleme ve görüntü alma işlemi yapılamaz. Bununla birlikte böcek arama hizmeti de yetkili kurumların yasal olarak verebileceği bir hizmettir.

Bu hizmet, bir güvenlik prosedürü olarak firmamız gibi teknolojik işletmeler tarafından verilmektedir. Çünkü TEKNOSPY bu konuda gereken tüm standartları yerine getirmektedir. Firmamız yılların deneyimi ile güvenlik, TSCM ve telekomünikasyon gibi alanlarda çalışma sunmaktadır. Binlerce dolarlık yatırımlar ve ekipman katkısıyla arama işlemleri yapılmaktadır. Bu yatırımları aktif olarak kullanabilecek eğitimli bir ekip ile hizmet verilmektedir.

Nasıl Yapılır?

Böcek arama hizmeti öncelikle bir şüphe üzerinden ilerlenerek talep edilebilmektedir. Yaşam ve çalışma ortamlarınızda bu tarz bir şüpheye sahip olduğunuzda firmamıza başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ekiplerimiz tespit gerçekleştiren teknolojik cihazlar kullanarak mekanlarda arama gerçekleştirir. Arama sırasında depolama gerçekleştiren veya canlı aktarım ile dinleme/izleme gerçekleşen cihazlar tespit edilmektedir.

Dinleme, görüntüleme ve yayınlama yapabilen böcekler özel olarak ayrı ayrı cihazlar ile tespit edilmektedir. Frekans incelemesi, termal inceleme veya bazen de fiziki olarak eşya/cihaz incelenmesi gibi işlemler gerçekleştirilmektedir. Tüm teknik ayrıntılar sayesinde casus böceklerin bulunması her zaman mümkündür. Çünkü TEKNOSPY böcek arama işlemini tamamen profesyonel şekilde yapabilecek donanımlara sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: