+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

CASUS BÖCEK ARAMA TESPİT HİZMETİ

CASUS BÖCEK ARAMA TESPİT HİZMETİ

Son Güncelleme 8 Aralık 2022 by

Böcek Arama Tespit Hizmeti

Böcek arama tespit hizmeti son yıllarda artan gizli dinleme tehditlerini minimuma indirir. Bilindiği üzere bu hizmette ekipman kullanımı çok önemlidir. Güvenlik ve teknoloji kavramları ise hizmetin ana unsurlarını oluşturur. TEKNOSPY gizli dinleme teknolojisini kullanarak böcek arama cihazlarını güvenle dünya çapına sunar.

Böcek arama dinleme tespit hizmeti konusunda işin uzmanıyız demek mümkündür. Çünkü bu işlem; teknik, analitik ve araştırma kavramlarını bir arada tutar. Alanda bulunan gizli dinleme cihazları ve casus böcek tehlike arz eder. Bu noktada böcek tespiti, önleme ve yalıtılma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Firmamız teknik gözetim önlemleri ile işlemleri tamamlar, güvenli alanlar sağlar.

Böcek Arama Nasıl Tespit Edilir?

Böcek arama nasıl tespit edilir diye sorular son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir konudur. Tespit etme ikiye ayrılır. Kablolu ve kablosuz böcekler için adımlar farklıdır. Bu noktada TEKNOSPY olarak tespit konusunda izlediğimiz adımlar şöyledir:

Kablosuz Böcekler

 1. Öncelikle böcek arama tespit cihazı ve teknik donanımla alana geliyoruz. Burada böcek araması yapıyoruz. Bu durumda Spectrum analiz cihazı önemlidir. Çünkü ortamdaki frekansların kaynağını inceleme ve tespitinde bu cihazı kullanıyoruz. Diğer frekans tespit cihazlarımız yine bu adımda yanımızdadır. Onlarla da ortama bakarak frekans yayan cihazları kontrol ederiz.
 1. Radyo frekans cihazları araştırma yaptığımız ortamda var olabilir. Telefon ve modem gibi cihazlar bunlara örnektir. Frekansa saklanmış bu cihazların tespitini yaparak alanı güvenli kılarız.

Kablolu Böcekler

 1. Doğrusal olmayan dedektörler (NLJD) kablolu böcekler için uygundur. Çünkü RF dedektörlerimiz bu böcekler için uygun değildir. Çünkü hafızasına kayıt yapabilen bir cihaz olma olasılıkları vardır. Bundan dolayı böcek duvarın içinde olsa bile NLJD ile tüm cihazları tespit edebiliriz.
 1. Kamera ve böcek gibi cihazları ısılarından tespit ediyoruz. Bu adımda termal kamera kullanıyor, detaylı incelemeyi gerçekleştiriyoruz.
 1. Sonrasında ortamı gizli kamera tespit cihazı ile tarıyoruz. Emin olmak adına teleskobik kameralar kullanıyoruz. İnceleme sonrası telefon hattı veya elektrik şebekesine bağlanmış böcekleri buluyoruz.

Böcek Arama Tespitinde Kullanılan Yöntemler

Böcek arama tespiti titizlik gerektiren bir iştir. TEKNOSPY olarak dinleme cihazı tespitinde kullandığımız yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Frekans Taraması
 • Termal Tarama
 • Fiziksel Tarama
 • Telefon, Bilgisayar Casus Yazılım Analizi
 • Pasif Cihaz Taraması
 • Elektrik Şebekesi ve Kablolama Analizi

Ekipman ve cihaz konusunda önemli yatırımlarımız sonucu hizmetimizin kalitesi ortadadır. 2007 yılından beri sektörde dinamik bir hâlde hareket ederek faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sizler de alanınızı güvenli bir hâle getirmek ve kaliteli bir hizmet almak için bize ulaşabilirsiniz.

Böcek Dinlemeleri Nasıl Engellenir?

Böcek dinlemelerini engellemek için mutlaka alanında uzman bir firmadan destek almanız gerekir. TEKNOSPY; “güvenli alanlar sağlar” misyonuyla hareket eden bir firmadır. Eğer ortamınızda rahat hareket edemiyor ve şüphe duyuyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Böcek arama tespit hizmetimizle misyonumuza sizleri de katmak isteriz. Ayrıca kişisel olarak dinleme cihazlarını önleme maddeleri mevcuttur. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Evinizde veya ofisinizdeki eşyalarınıza kalemle bir işaret koyabilirsiniz. Yerinden değişmiş bir eşya sizi şüphelendirebilir. Ancak işaretleme yaparsanız sorunu fark etme olasılığınız yüksektir. Klavye, mouse, lamba ya da priz gibi eşyalar örnek verilebilir.
 • Casus yazılım kişisel telefonunuzda olabilir. Şarjının çabuk bitmesi, mesaj ücretlendirilmesi ve ekran ışığının yanıp sönmesi durumları yaşanabilir. Bunun tespiti genellikle yazılımsal olduğu için zordur ancak anlamak mümkündür. Bu noktada telefonu fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Böylelikle yazılımın silinmesi, dinlemeyi önleyebilir.

Bu gibi durumlarda firmamız özel laboratuarını kullanılır.

Özel adımlar ve çalışmalar sonucu image üzerinden casus yazılım tespiti yapılır.

 • Bilgisayarınızın kamerasını mümkün olduğunca kapalı tutabilirsiniz.
 • Kişiler size hediye bir eşya almış olabilir. Bu eşyalarla aranıza mesafe koymak fayda sağlayabilir.
 • Tamire vermiş olduğunuz eşyaları incelemeniz gerekir.
 • Elektronik cihazlarınızın daha önceden açılıp açılmadığını güvenlik bandıyla teyit edebilirsiniz.

Böcek Arama Tespit Hizmeti Fiyatları

Böcek arama hizmeti fiyat konusunda firmamız her bütçeye hitap eder. Tabii ki fiyatlarımızı etkileyen unsurlar vardır. Ortamın alanı (m2), oda sayısı ve bulunduğu şehir veya ülke bu fiyatı etkileyen faktörlerdir. Firmamızdan online fiyat teklifini tek tıkla web sitemiz üzerinden bu bilgileri girerek alabilirsiniz. Teklif formunda yer alan bilgileri eksiksiz doldurmanız, doğru bir fiyat teklifi almada önemlidir.

Böcek arama cihaz fiyat ve diğer hizmetlerimiz için bizlere ulaşabilirsiniz. Böceklere karşı alabileceğiniz birçok önlem vardır. Bu önlemler ve sorularınız için 7/24 her zaman buradayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: