+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ortam Dinleme Cihazları ve Gizli Kameralar Nelerdir?

Ortam Dinleme Cihazları ve Gizli Kameralar Nelerdir?

Bir ortamda yasadışı görüntü kaydı ve ses dinleme gerçekleştiren cihazlar casus böcek olarak adlandırılmaktadır. Bu cihazlar günümüzün teknolojisi ile küçük bir çip ve mikro işlemci yapısı ile üretilmektedir. Her konumda kolaylıkla gizlenerek ortam dinleme cihazları kullanılmaları mümkündür. Bu anlamda böcek arama ve bulma işlemleri de gayet zordur.

Yeni nesil teknolojide casus böcekler genellikle kablosuz bağlantı ile çalışmaktadır. Pasif olarak dahili hafızaya kayıt yapan veya canlı aktarım gerçekleştiren cihazlar yer almaktadır. Örneğin, wi-fi bağlantısı ile canlı görüntü aktarımı yapan kameralar yer alabilmektedir. Benzer şekilde dinleme cihazları da anlık olarak sesin aktarılmasını sağlayabilmektedir. TEKNOSPY bu tip birçok casus böcek ile ilgili böcek arama hizmeti ve tespit hizmetleri sağlayabilmektedir.

Gizli Kamera Cihazları Nasıl Bulunur?

Ortamda yasadışı görüntü kaydı alan cihazlar gizli kamera olarak adlandırılmaktadır. Casus kameralar saatlerce hatta günlerce kayıt alacak şekilde çalışabilmektedir. Ses çıkarmayan, kablosuz ve uzun süre çalışmaya devam eden kameraların tespit edilmesi de gayet zordur. Tespit için akıllı telefon uygulamaları veya fiziki arama gibi pratik yöntemler dışında profesyonel uygulamalar gerekir.

Profesyonel gizli kamera bulma TEKNOSPY olarak sunduğumuz temel hizmetler arasında yer alır. Bu hizmet evler, araçlar, mağazalar, konaklama işletmeleri ve ofisler gibi her alanda da uygulanabilmektedir. Özel dedektörler vasıtasıyla sağlanan işlemlerde kamera frekansı, titreşimi ve bağlantıları tespit edilebilmektedir. Nokta olarak kameranın konumu belirlenerek, imha edilmesi veya resmi makamlara bildiri için destek sağlanır.

Gizli Ortam Dinleme Cihazları Nasıl Bulunur?

Yasadışı ses kaydı ve aktarımı gerçekleştiren cihazlar da gizli ortam dinleme cihazlarıdır. Casus böcek olarak bilinen bu cihazlar, küçücük yapılarıyla bir ortamda her ayrıntının içerisine saklanabilmektedir. Örneğin, masanın altında köşe bir noktaya, sandalyenin altına veya telefonun içine saklanmış olabilmektedir. Bu nedenle fiziki bir arama ile kolayca bulunması neredeyse imkansızdır.

TEKNOSPY dinleme cihazı bulma hizmetleri için özel güvenlik teknolojilerinden yararlanır. Bu güvenlik teknolojileri dinleme cihazlarının öncelikle ortamdaki frekansını, ısısını veya varlığını ortaya çıkarır. Sonrasında tam olarak bulunduğu nokta garantili bir şekilde belirlenmelidir. Dinleme cihazı bulma işlemi sonrasında da genellikle cihazın imha edilmesi talep edilmektedir. Bazen dinlemenin bilinçli şekilde sürdürülmesi için sistemin korunması da talep edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: