+905336676549
Sosyal Medya Hesaplarımız

Smart TV’niz Sizi İzliyor mu?

Smart TV’niz Sizi İzliyor mu?

Son Güncelleme 22 Aralık 2022 by

Smart Televizyonlar Dinleniyormu

Smart TV sizi gözetliyor
Smart Televizyonlar dinleniyormu ? ses kontrolünden görüntülü aramalara kadar sürekli büyüyen işlev ve özellik listesiyle giderek daha fazla eve giriyor. Bu özelliklerin çoğunun çalışması için çok çeşitli sensörler gerekir. Birçok modern akıllı TV’de hem TV’nin kendisinde yerleşik mikrofonlar hem de sesli arama işlevleri için uzaktan kumandalar ve ayrıca etkileşimli oyunlar veya görüntülü aramalar için yerleşik kameralar bulunur.

Akıllı TV’lerde yerleşik olarak bulunan bu sensörler genellikle akıllı telefonlar, tabletler veya bilgisayarlar gibi internete bağlı diğer cihazlardan daha az güvenlidir.

Bu cihazlarda genellikle bulunan zayıf güvenlik, saldırganların modern akıllı TV’lerde yerleşik olarak bulunan sensörlere erişmesine izin verebilir. Bu, bir saldırganın yerleşik mikrofonlar aracılığıyla özel görüşmeleri dinlemesine veya yerleşik kameralar aracılığıyla kullanıcıları izlemesine olanak sağlayabilir.

Kullanıcılar, akıllı TV’lerinin tam olarak neler yapabileceğini öğrenmek ve ihtiyaç duyulmayan veya istenmeyen özellikleri devre dışı bırakmak için biraz zaman ayırmalıdır. Ayrıca kameraların kullanılmadığı zamanlarda üzerinin örtülmesi önerilir.

TV üreticinizin ve uygulama geliştiricilerinizin sizi dinleyip izlemesi riskinin ötesinde, o televizyon aynı zamanda bilgisayar korsanlarının evinize girmesi için bir geçit de olabilir. Risk yelpazesinin alt ucunda, kanalları değiştirebilir, yüksek sesle oynayabilir ve çocuklarınıza uygunsuz videolar gösterebilirler. En kötü senaryoda, yatak odanızdaki televizyonun kamerasını ve mikrofonunu açıp sizi sessizce siber takip edebilirler.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: